top of page

Ürünler

YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Suda içerisinde en çok sıkıntı oluşturan parametrelerin basında kireç gelmektedir. Kireç daha cok su içerisinde eriyik halde bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonları başta olmak üzere +2 değerlikli iyonlardan kaynaklanmaktadır.

Bu iyonlar Özellikle aşındıncı etkisi nedeniyle boru hatlannda tıkanma, kaynama sonrası ısıtıcı diplerinde kireç tabakalaşması, sulama sistemlerinde dağıtıcılarda tıkanma, üretimde ürünler üzerinde deformasyon, yıkama sonrası son ürünlerde leke oluşumuna neden olabileceği gibi insan sağlığına verdiği çoğu zaman telafisi mümkün olmayan zararlar, kirecin neden olduğu önemli sorunların başında gelmektedir.

Yumuşatma sistemleri ile boru hatlarında meydana gelen tıkanma sorunlarının gideriminin yanı sıra püskürtme ünitelerinde kullanılan difüzörlerde sıkça görülen kireçlenmenin önüne geçilebilmektedir. Ayrıca tesisatlarda sıkça görülen kireç tabakalaşmasının önüne geçilerek hat daralmalarının ve deformasyonlarının önüne geçilerek tesisatın ömrü uzatılmış olur. İşletmelerde ise özellikle yoğun su tüketiminin olduğu ünitelerde son ürünlerin kalitesini artarırarak ürün üzerinde tabakalaşmayı önler.

Yumuşatma sistemlerimiz, tam otomatik olup işletmen için ayrı bir personel ihtiyacı oluşturrnamaktadır. Sistem doygunluğa ulaştığı anda otomatik olarak kendisini yıkamaya alır ve bunu takip eden aşamalar sonunda tekrar devreye girer. İşletmenin belirli dönemlerde tuz tankına tuz ilavesinin dışında ekstra bir görevi bulunmamaktadır. 

Kesintisiz su ihtiyacı olan işletmelerimiz için ise tandem tip yumuşatma üniteleri tasarlanmaktadır. Bu Üniteler normal yumuşatma sistemlerine nazaran yıkama esnasında oluşan su kesintilerini önleyerek işletmenin sürekli aynı kalitede yumuşak su almasını sağlamaktadır. Cihaz ikili sistemden oluşmaktadır. Tanklardan biri doygunluğa ulaştığı anda kendısını otomatik olarak yıkamaya alırken diğer sistem devreye girer ve su kesintisini önleyerek çalışmaya devam eder. Bu şekilde yıkamadan kaynaklanan su kesintileri veya sert su kaçışları önlenmiş olur.

Firmalardan gelen talepler doğruldusunda mühendislerimiz tarafından tasarlanan yumuşatma sistemlerimiz, kalıplara bağlı kalmaksızın, sizin ihtiyacınız doğrultusunda cihaz tasarımı yaparak, maksimum fayda sağlamasının yanı sıra satış sonrası verdiği teknik destek hizmetleri ile diğer arıtma firmaları arasındaki ayrıcalıklı yerini korumaktadır. 

IMG-20220221-WA0008[1].jpg
IMG-20220221-WA0005[1].jpg
yumusatma_sistemleri.png
yumusatma06.jpg
yumusatma02.jpg
bottom of page